High School basketball schedule

January 18, 2013 

Tonight’s Games

Abbeville at Ninety Six

Aiken at North Augusta

Andrew Jackson at Indian Land

Batesburg-Leesville at Saluda

Battery Creek at Garrett

Beaufort at Colleton County

Belton-Honea Path at Palmetto

Bethune-Bowman at Estill

Bishop England at Academic Magnet

Bluffton at Fort Dorchester

Boiling Springs at Gaffney

Branchville at Denmark-Olar

Brookland Cayce at Airport

Broome at Chapman

Burke at Ridgeland-Hardeeville

C. A. Johnson at McBee

C. E. Murray at Timmonsville

Calhoun Falls Charter at Ware Shoals

Camden at Chapin

Carolina Academy at Blacksburg

Central at Cheraw

Charleston Char. Math & Science at Military Magnet

Chester at Woodruff

Chesterfield at Buford

Clover at South Pointe

Columbia at Eau Claire

Conway at Carolina Forest

Creek Bridge at Green Sea-Floyds

Cross at Lincoln

Daniel at West-Oak

Dorman at Mauldin

Dreher at A. C. Flora

Dutch Fork at Lexington

East Clarendon at Scott’s Branch

Edisto at Bamberg-Ehrhardt

Emerald at Wren

Gilbert at Swansea

Goose Creek at Cane Bay

Great Falls at Lewisville

Greer Middle College Charter at Brashier Middle College

Greenville Tech at Christ Church Episc

Hanna at Easley

Hanahan at James Island

Hartsville at Crestwood

Hemingway at Carvers Bay

Hillcrest at Mann

Hilton Head at R.B. Stall

Hunter-Kinard-Tyler at Ridge Spring-Monetta

Johnsonville at Hannah-Pamplico

Keenan at Pelion

Lake Marion at Kingstree

Lake View at Latta

Lakewood at Manning

Lancaster at Northwestern

Lee Central at Lake City

Liberty at Chesnee

Lower Richland at Westwood

Lugoff-Elgin at Irmo

Marlboro County at Darlington

McCormick at Dixie

Midland Valley at Strom Thurmond

Mullins at Aynor

Myrtle Beach at North Myrtle Beach

Newberry at Mid-Carolina

North at Williston-Elko

North Central at Fairfield Central

Orangeburg-Wilkinson at Berkeley

Pendleton at Crescent

Powdersville MS at Landrum

Ridge View at Blythewood

Rock Hill at Fort Mill

St. John’s at Baptist Hill

Socastee at St. James

South Aiken at White Knoll

Spartanburg at Riverside

Spring Valley at Richland Northeast

Summerville at Ashley Ridge

Tamassee-Salem at Whitmire

Timberland at Andrews

Union County at Clinton

Waccaw at Marion

Wade Hampton (G) at Byrnes

Wade Hampton (H) at Calhoun County

Wagener-Salley at Fox Creek

Walhalla at Seneca

Wando at Stratford

West Florence at South Florence

Westside at Laurens

Wilson at Georgetown

Woodland at North Charleston

Woodmont at Greenwood

York at Nation Ford

Tuesday’s Games

Academic Magnet at Woodland

Andrew Jackson at Central

Andrews at Lake Marion

Bamberg-Ehrhardt at Silver Bluff

Baptist Hill at Charleston Char. Math & Science

Beaufort at Bluffton

Berkeley at R.B. Stall

Bethune-Bowman at Branchville

Blue Ridge at Berea

Byrnes at Spartanburg

Carvers Bay at C. E. Murray

Calhoun County at Edisto

Camden at A. C. Flora

Cane Bay at Stratford

Chapan at Union County

Cheraw at Chesterfield

Chesnee at Carolina Academy

Chester at Clinton

Clover at Lancaster

Colleton County at Ashley Ridge

Columbia at Fairfield Central

Crestwood at Marlboro County

Dillon at Waccaw

Dixie at Calhoun Falls Charter

Dreher at Lower Richland

Easley at Westside

Eau Claire at Pelion

Estill at Allendale-Fairfax

Fort Dorchester at Summerville

Fox Creek at North

Gaffney at Riverside

Garrett at Burke

Georgetown at Myrtle Beach

Green Sea-Floyds at Lake View

Greenwood at Hillcrest

Greer at Travelers Rest

Hannah-Pamplico at Creek Bridge

Hilton Head at Hanahan

Indian Land at Buford

Eau Claire at Pelion

Easley at Westside

Estill at Allendale-Fairfax

James Island at Orangeburg-Wilkinson

Johnsonville at Latta

Lake City at Kingstree

Lakewood at Hartsville

Lamar at C. A. Johnson

Landrum at Liberty

Laurens at Mann

Lee Central at Timberland

Lewisville at McBee

Lincoln at St. John’s

Loris at Aynor

Manning at Darlington

Marion at Mullins

Mauldin at Boiling Springs

McCormick at Tamassee-Salem

Military Magnet at Cross

Nation Ford at Rock Hill

North Augusta at Dutch Fork

North Central at Keenan

North Charleston at Bishop England

North Myrtle Beach at Socastee

Northwestern at Fort Mill

Palmetto at Daniel

Pendleton at Blacksburg

Pickens at Eastside

Powdersville at Crescent

Ridgeland-Hardeeville at Battery Creek

Ridge Spring-Monetta at Blackville-Hilda

S.C.S.D.B. at Greer Middle College Charter

St. James at Wilson

St. Josephs at Greenville Tech

Scott’s Branch at Hemingway

South Aiken at Aiken

South Florence at Conway

South Pointe at York

Southside at Greenville

Southside Christian at Brashier Middle College

Sumter at West Florence

Timmonsville at East Clarendon

Wade Hampton (G) at Dorman

Wade Hampton (H) at Barnwell

Wagener-Salley at Williston-Elko

Walhalla at Belton-Honea Path

Ware Shoals at Whitmire

West Ashley at Wando

West-Oak at Emerald

Westwood at Chapin

Whale Branch at Denmark-Olar

White Knoll at Lexington

Wren at Seneca

Woodmont at Hanna

Woodruff at Broome

The State is pleased to provide this opportunity to share information, experiences and observations about what's in the news. Some of the comments may be reprinted elsewhere in the site or in the newspaper. We encourage lively, open debate on the issues of the day, and ask that you refrain from profanity, hate speech, personal comments and remarks that are off point. Thank you for taking the time to offer your thoughts.

Commenting FAQs | Terms of Service