High School Sports

May 1, 2014

High School Softball Playoffs Schedule

UPPER STATE

Thursday

CLASS 4A

UPPER STATE

District 1

Fort Mill at Laurens

Byrnes at Nation Ford

District 2

Greenwood at Blythewood

Clover at Boiling Springs

District 3

Gaffney at Northwestern

Lugoff Elgin at Hillcrest

District 4

Lancaster at Mauldin

Easley at Dorman

LOWER STATE

District 5

Irmo at Lexington

Beaufort at Wando

District 6

White Knoll at South Florence

Spring Valley at Summerville

District 7

Colleton County at Stratford

North Augusta at Conway

District 8

Cane Bay at Bluffton

Carolina Forest at Dutch Fork

CLASS 2A

UPPER STATE

District 1

Saluda at Crescent

Landrum at Mid-Carolina

District 2

Chesnee at Ninety Six

Batesburg-Leesville at Pendleton

District 3

Central at Pelion

Fairfield Central at Chesterfield

District 4

Eau Claire at Andrew Jackson

Buford at North Central

LOWER STATE

District 5

Woodland at Silver Bluff

Edisto at Battery Creek

District 6

Bamberg-Ehrhardt at Bishop England

Academic Magnet at Barnwell

District 7

Loris at Andrews

Lake City at Waccamaw

District 8

Lake Marion at Dillon

Aynor at Timberland

CLASS A

UPPER STATE

District 1

Christ Church at Dixie

Lamar at Wagener-Salley

District 2

McCormick at St. Joseph’s

Ridge Spring-Monetta at McBee

District 3

Blackville-Hilda/Williston Elko at Lewisville

Tamassee-Salem at Southside Christian

District 4

Great Falls at Fox Creek

Brashier MC at Whitmire

LOWER STATE

District 5

TBA at Branchville

Scott’s Branch at Latta

District 6

Bethune-Bowman at Cross

Lake View at Carvers Bay

District 7

Hannah-Pamplico at East Clarendon

Allendale-Fairfax at Military Magnet

District 8

C.E. Murray at Johnsonville

Charleston Math and Science at Whale Branch

Friday

CLASS 3A

UPPER STATE

District 1

West Oak at Greer

Woodruff at River Bluff

District 2

Chester at Chapin

Blue Ridge at Belton Honea Path

District 3

A.C. Flora at Union

Wren at Pickens

District 4

Berea at Seneca

Camden at Chapman

LOWER STATE

District 5

Hilton Head at North Myrtle Beach

Airport at Darlington

District 6

Brookland-Cayce at Hartsville

St. James at Hanahan

District 7

Manning at Gilbert

James Island at Georgetown

District 8

Socastee at Berkeley

Marlboro County at Midland Valley

Related content

Comments

Videos

Sports Videos