High School Sports

May 25, 2010

All-State baseball teams

Lugoff-Elgin's Forrest Koumas named Class 3A player of the year.

2010 SCBCA All-State Baseball Teams Class 4A

Bruce Caldwell – Sumter; Jordan Montgomery – Sumter; Stephen Curtis - Sumter; Jared Keels – Spring Valley; Casey Cooper – Spring Valley, Joe Jackson - Mauldin; Hunter Cole – Dorman; Tori Patterson – Laurens; Alex Brooks - Lexington; Robbie Streett – White Knoll; Zack Smith – White Knoll; Austin Dunn – White Knoll; Taylor Britan – White Knoll; Chris Andrews – White Knoll; Eric Allen – White Knoll; Josh Bowers – Rock Hill; Logan Cribb – Rock Hill; Ross Lisee – Rock Hill; Chris Hanna - Stratford; Hunter Rice – Boiling Springs; Elliott Caldwell – Wren; Jon Rosenberger – Wren; Daniel Young – Blythewood; Grayson Greiner – Blythewood; Drew Cisco – Wando; Robbie Dodds – Wando; Connor Bright – Wando; Chris Hyatt – Northwestern; Luke Webber - Spartanburg.

4A Player of the Year - Drew Cisco - Wando. 4A Coach of the Year - Jonny Thompson - White Knoll.

Class 3A

Jordan McNeely – Seneca; WT Murden – Airport; Trae Sellers – Stall; Gunnar Kines – Socastee; Cam McCrae – Darlington; Luke Black – Blue Ridge; Chas Goodwin – Blue Ridge; Austin Gambrell – Belton-Honea Path; Bo Thompson – JL Mann; Daniel Palka – Greer; Taylor McCuen – Greenville; Chase Shelton – Brookland-Cayce; Michael Gilroy – Brookland-Cayce; Shon Carson – Lake City; Jared Huffman – Myrtle Beach; Jesse Morris – Chapin; Anthony Cossentino – St. James; Gunnar Heidt - St. James; Tanner English – St. James; Jonathan Betancourt – Swansea; Andrew Faulkner – South Aiken; Ben Donath – South Aiken; Connor Lewis – AC Flora; Forrest Koumas – Lugoff-Elgin; Champ Rowland – Wade Hampton; Will Leathers – Riverside; Jordan Scott – Riverside; Drake Thomasan - Eastside. 3A Player of the Year - Forrest Koumas – Lugoff-Elgin. 4A Coach of the Year - Randy Stokes – Lugoff–Elgin.

Class 2A

Robbie Brown – Dillon; Zack Hagaman – Waccamaw; Ken Smoak – Pelion; Jake Wolff – Walhalla; Bryce Hines – Hanahan; Hunter Bessinger – Hanahan; Connor Owings – Gilbert; Mike Morrison – Gilbert; Dylan Griffith – Barnwell; Scott Price – Batesburg-Leesville; Hunter Burton – Palmetto; Brandon Henderson – Chesnee; Colby Painter – Chesnee; Alex Abrams- Bishop-England; Jimmy Lindberg – Bishop-England; Ben Tillman – Cheraw; Jonathan Stokes – Cheraw; Krishawn Holley – Mid-Carolina; CJ Edwards – Mid-Carolina; Cody Craig – Timberland; Brian Welch – Timberland.

2A Player of the Year - Brandon Henderson – Chesnee. 2A Coach of the Year - Dean Jones - Chesnee.

Related content

Comments

Videos

Sports Videos