High School Sports

SCHEDULE: Next week's football games

Midlands

Thursday

Central at Columbia

Friday

A.C. Flora at Lugoff-Elgin

Dutch Fork at Aiken, 8 p.m.

Airport at Brookland-Cayce

Saluda at Batesburg-Leesville

Blythewood at Rock Hill

Hunter-Kinard-Tyler at C.A. Johnson

Calhoun County at Cross

Camden at Marlboro County

Chapin at Fairfield Central, 8 p.m.

Lower Richland at Chester

Conway at Sumter

Lakewood at Crestwood

Swansea at Dreher

Keenan at Eau Claire

Strom Thurmond at Gilbert

Richland Northeast at Irmo

Lancaster at Ridge View

North Central at Lewisville

North Augusta at Lexington

Mid-Carolina at Newberry

White Knoll at Orangeburg-Wilkinson

Pelion at Hampton

South Pointe at Spring Valley

Orangeburg Prep at Ben Lippen

Cardinal Newman at Heathwood Hall

Hammond at Augusta Christian

W.W. King at Laurens Academy

Pinewood Prep at Wilson Hall

Thomas Sumter at Calhoun Academy

State

Thursday

Bishop England at Garrett

Hartsville at South Florence

Friday

Abbeville at Liberty

Military Magnet at Academic Magnet

Allendale-Fairfax at Estill

Lee Central at Andrew Jackson

Andrews at Hanahan

Woodland at Ashley Ridge

Aynor at Loris

Denmark-Olar at Bamberg-Ehrhardt

Baptist Hill at St. John's

Silver Bluff at Barnwell

Battery Creek at Lake Marion

Beaufort at Summerville

Woodmont at Belton-Honea Path

Travelers Rest at Berea

Berkeley at Goose Creek

Bethune-Bowman at Branchville

Blacksburg at Southside Christian

Williston-Elko at Blackville-Hilda

Union County at Blue Ridge

Bluffton at Hilton Head

Spartanburg at Boiling Springs

Palmetto at Broome

Mauldin at Byrnes

Burke at Cane Bay

Scott's Branch at C.E. Murray

Southside at Carolina Academy

West Florence at Carolina Forest

Carvers Bay at Johnsonville

Chapman at Clinton

Cheraw at Dillon

Woodruff at Chesnee

Chesterfield at McBee

Landrum at Christ Church

Gaffney at Clover

Colleton County at West Ashley

Creek Bridge at Latta

Pendleton at Crescent

Daniel at Pickens

Darlington at Wilson

Hillcrest at Dorman

Westside at Easley

Hannah-Pamplico at East Clarendon

Wade Hampton at Eastside

Ridgeland at Edisto

Walhalla at Emerald

Wando at Fort Dorchester

Northwestern at Fort Mill

Fox Creek at Ridge Spring-Monetta

Lake City at Georgetown

Indian Land at Great Falls

J.L. Mann at Greenville

Wren at Greenwood

Riverside at Greer

Laurens at Hanna

Lincoln at Hardeeville

Lake View at Hemingway

Stratford at James Island

Timberland at Kingstree

Timmonsville at Lamar

Waccamaw at Manning

Mullins at Marion

Whitmire at McCormick

Midland Valley at South Aiken

Myrtle Beach at North Myrtle Beach

Nation Ford at York

Ware Shoals at Ninety Six

Wagener-Salley at North

North Charleston at Stall

Seneca at West-Oak

St. James at Socastee

Andrew Jackson at Jefferson Davis

Beaufort Academy at Patrick Henry

The King's Academy at Trinity Collegiate, 7 p.m.

St. John's Christian at St. Andrew's

First Baptist at Hilton Head Prep, 4 p.m.

Robert E. Lee at Pee Dee

Colleton Prep at Thomas Heyward

Holly Hill at Palmetto Christian

Clarendon Hall at Bible Baptist

Cathedral Academy at Charleston Collegiate

Williamsburg Academy at Carolina Academy

Dillon Christian at Byrnes School

Dorchester Academy at Florence Christian

Colleton Prep at Thomas Heyward

Hilton Head Christian at Northwood Academy

Porter Gaud at Laurence Manning

  Comments